Anasayfa / Bilgi Köşesi

  Altın değerindeki sağlık...

   "Altın değerindeki sağlığı kaliteli yaşamla birleştirdik."

  Bayraklı'da hizmet veren Özel özen Cerrahi Tıp Merkezi ve Gaziemir’de hizmet veren Tuğra Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Genel Koordinatörü Cengizhan Özcan, iki kurumun ortak çalışmasıyla Altın değerindeki sağlığı, kaliteli yaşamla taçlandırmayı hedeflediklerini belirtti.

  Özel Özen Tıp Merkezi’nin tüm branşlarda verdiği nitelikli sağlık hizmetinin yanı sıra, Tuğra Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile faaliyet gösteren tüm işyerinde de sağlık ve iş güvenliği hizmetlerinin kaliteli ve profesyonel olarak verilmesini sağladıklarını ifade eden Özcan ile şirketlerinin faaliyetleri hakkında konuştuk.

  1990’da Bursa’da dünyaya gelen Özcan, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünde eğitimine devam ediyor. Özcan, sektördeki gelişmeleri çok yakından takip ettiğini, toplantı ve seminerlere sık sık katıldığını belirtiyor. Büyük hedeflerle yola çıktıklarını ama hedeflerine sağlam adımlarla yürümek istediklerini belirten Özcan, sorularımızı şöyle cevaplandırdı.

  Tıp Merkezi ve Ortak Sağlık Güvenlik Biriminin beraber çalışmasının avantajları nelerdir?

  Cengizhan Özcan: Tüm branşlardaki güçlü hekim kadrosu ve tecrübeli iş güvenliği ve sağlığı uzmanlarının ortak çalışmalarıyla tüm iş kollarını kapsayan sağlık raporları, ağır iş raporları ve gemi adamı raporları kurumlarımızca verilebiliyor. Ortak çalışmanın en büyük avantajı ise, hizmet alanların, hizmeti en kısa sürede, en doğru şekilde ve en uygun ücretlendirmeyle almaları. İki farklı kurumun aynı çatı altındaki çalışmaları, iletişim ve doğru bilgi alışverişini sağlıyor, hizmet verilmesini kolaylaştırıyor, hizmet kalitesi ve güvenirliğini artırıyor.

  Bahsettiğiniz büyük hedeflemelerdir?

  Her iki kurumun faaliyetlerine başlarken en büyük şansımız Yönetim Kurulumuzu oluşturan Erol Gökkaya ve Cemal Özcan gibi iki ismin önderliğinde yürüyor olmamız. Cemal özcan ve Erol Gökkaya’nın bu alandaki 30 yıllık tecrübeleri, hedeflerimizi daha yüksek tutmamıza neden oldu. Öncelikli amacımız iş güvenliği ve sağlığı birimini, İzmir genelinde şubeler şeklinde yaygınlaştırmak, hizmet alanlarımızı genişletmek. Buna paralel olarak sağlık alanında verdiğimiz hizmeti, yeni hastane yatırımlarıyla İzmir geneline yaymak. Belirlemiş olduğumuz hedefler, tüm çalışanlarımıza ve bizlere heyecan vermekte, adım adım yaklaşılan başarılarla hedef çıtamızı her gün biraz daha yükseltiyor.

  Özel özen Tıp Merkezinin Anlaşmalı olduğu kurumlar hangileridir?

  Merkezimizin SGK çatısı altında toplanan SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı ile anlaşması bulunuyor. Yeni hizmete giren kardiyoloji ve fizik tedavi branşları dahil olmak üzere 16 farklı branştan tüm SGK'lı vatandaşlarımız hizmet alabiliyor.